W dobie globalnego kryzysu epidemicznego wiele firm jest zmuszonych przenieść siły operacyjne swoich przedsiębiorstw do świata cyfrowego. Na szczęście jest wiele aplikacji dostępnych w chmurze, które ułatwiają pracę zdalną i czynią ją bardziej efektywną i przyjemną. Poniżej przedstawiamy polecane przez nas narzędzia do pracy zdalnej, których używamy na co dzień w pracy wewnętrznej agencji oraz do komunikacji z Klientami:

1. SLACK

Slack to komunikator biznesowy, który pozwala na efektywną komunikację zespołów wewnątrz firmy. Jego przewagą nad klasycznymi komunikatorami jest to, że mamy możliwość dodawania różnych kanałów, do których możemy przypisywać danych użytkowników. Pozwala to uniknąć chaosu komunikacyjnego. Możemy np. utworzyć w narzędziu osobny kanał dla każdego projektu nad którym pracujemy w firmie i do każdego przypisać odpowiednich pracowników. Na początku może być ciężko się do niego przyzwyczaić, jednak po niedługim czasie okazuje się na prawdę dobrze organizować komunikację wewnątrz firmy. Idealnie nadaje się do pracy w agencji i w firmach IT. Bardzo polecamy Slack jako narzędzie do pracy zdalnej.

2. TRELLO

NUEKO - narzędzia do pracy zdalnej - Trello.

Trello to narzędzie, które wspomaga organizację pracy własnej, jak i pracę przy projektach wieloosobowych. Interfejs ma układ tablic opartych na metodologii Kanban. Na tablicach możemy dodawać i „przerzucać” poszczególne projekty lub zadania w projektach. Do tablic możemy przypisywać inne osoby w zespole dzięki czemu każdy członek zespołu na bieżąco widzi na jakim etapie jest dany projekt lub zadanie. Narzędzie to idealnie nadaje się do organizacji pracy jakiegokolwiek projektu, nie tylko marketingowego lub IT.

3. ZOOM

NUEKO - Zoom - narzędzia do pracy zdalnej

Praca w firmie, niezależnie od branży, wiąże się z niezliczoną ilością rozmów i spotkań. Jednak wcale nie musimy ich odbywać fizycznie. Dzięki Zoom możemy organizować spotkania online, wideorozmowy i wieloosobowe konferencje nie wychodząc z domu (lub domowego biura). Wiemy z doświadczenia, że konieczność dojeżdżania na spotkania do różnych przedsiębiorstw zajmuje wiele czasu. Dzięki narzędziom takim jak Zoom możemy zaoszczędzić czas spędzony na dojazdy, staniu w korkach i wielu innych niedogodnościach. Najważniejsze, że dzięki Zoom możemy się kontaktować z ludźmi z dowolnego miejsca na ziemi. I jak tu nie lubić pracy zdalnej? 🙂

4. GOOGLE DOCS

NUEKO - Google Docs - narzędzia do pracy zdalnej

Wiele osób do pracy biurowej używa pakietu Microsoft Office. Narzędzia Google Docs posiadają wszystko co najlepsze w pakiecie Office, a do tego pozwalają kolaborować i udostępniać dokumenty innym osobom przez internet. Do pakietu dokumentów Google należą: Google Docs (odpowiednik MS Word), Google Sheets (odpowiednik MS Excel) oraz Google Slides (odpowiednik MS PowerPoint). Takie narzędzia do pracy zdalnej pozwalają na pracę z innymi osobami z dowolnego zakątka globu.

5. TOGGL

NUEKO - Toggl - mierzenie czasu pracy

Ostatnim narzędziem do pracy zdalnej na naszej liście jest aplikacja Toggl pozwalająca na mierzenie i kontrolowanie czasu pracy przy danym projekcie. Dzięki mierzeniu czasu z Toggl nie umknie nam jak długo pracujemy nad danym zadaniem. Ułatwia to także rozliczanie się z wykonywanych czynności na linii pracownik – przełożony. Jako, że aplikacja działa w chmurze możemy udostępniać ile czasu pracowaliśmy automatycznie bezpośrednio w panelu aplikacji.

A Ty z jakich narzędzi do pracy zdalnej korzystasz?