Czy wiesz, że coraz więcej czasu spędzamy w internecie? Szacuje się, że jest to nawet 6 godzin dziennie! Dlatego prowadząc firmę musisz mieć pewność, że jesteś tam obecny i dobrze Cię widać 😉 Jak to zrobić? Odpowiedzią jest reklama Google Ads.

Co to jest Google Ads?

Jest to system reklamowy stworzony przez Google, który wyświetla w wyszukiwarce linki sponsorowane, opłacane przez właścicieli witryn.

Jak działa Google Ads?

Szukając czegoś w internecie wpisujemy w wyszukiwarkę słowo lub frazę kluczową. Otrzymujemy listę 10 wyników na pierwszej stronie wyszukiwarki. Na samej górze lub po prawej stronie na ekranie pojawiają się linki sponsorowane, oznaczone słowem “reklama”, ujętym w ramkę. Jeśli prowadzimy firmę i chcemy dotrzeć do naszych stałych lub nowych klientów, powinno nam zależeć aby nasza witryna znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki. Dzięki Google Ads strony, które nie są wysoko w wynikach wyszukiwarki mogą pojawić się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania.

Dlaczego warto zainwestować w reklamę Google Ads?

  • To lokalna i globalna reklama Twojej firmy w internecie. To Ty decydujesz o zasięgu swojej reklamy i dostosowujesz go do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Jeśli Twoja firma działa tylko na terenie danego miasta lub województwa ustalasz zasięg tylko na ten region. Dzięki temu możesz uzyskać maksymalnie dobre efekty przy stosunkowo niskim nakładzie kosztów.
  • Twoja reklama trafia wprost do potencjalnego klienta. Jak to działa? Reklama pojawia się w wynikach wyszukiwarki po wpisaniu słów lub fraz kluczowych. To natomiast sprawia, że trafiasz dokładnie do swojej grupy docelowej, do osób zainteresowanych Twoją ofertą.
  • Płacisz tylko za reklamę, która dotarła do klienta. Dokładniej mówiąc, płacisz tylko za kliknięcia w link sponsorowany prowadzący do Twojej witryny. To sprawia, że masz pewność, że płacisz tylko za reklamę, która została wyświetlona przez przez potencjalnego klienta. Dzięki temu Twoje fundusze są lepiej wykorzystane.

Najważniejsze zalety reklamy Google Ads

Duża skuteczność i relatywnie niska cena. To Ty decydujesz jakie słowa i frazy kluczowe chcesz promować oraz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na kampanię.

Płacisz wyłącznie za efekt! W systemie rozliczania za kliknięcie masz pewność, że kwota przeznaczona na reklamę zostanie pobrana tylko i wyłącznie wówczas, gdy internauta przejdzie na adres Twojej witryny poprzez kliknięcie w link sponsorowany.

Pozwala w krótkim czasie dotrzeć do użytkowników zainteresowanych Twoją ofertą. Zaraz po uruchomieniu kampani AdWords możesz być pewnien, że Twoja witryna pojawi się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwarki, jeśli tylko internauta wpisze w nią promowane przez Ciebie słowa lub frazy kluczowe.

Reklama jest ZAWSZE na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwarki. Pamiętaj, że tylko około 5% użytkowników przechodzi na kolejne podstrony wyszukiwarki.

Obecnie reklama Google Ads stanowi nawet 25% reklam w internecie. To naprawdę potężne narzędzie, które daje ogromne możliwości prowadzenia efektywnych działań marketingowych dla Twojej strony i firmy.